Wyrownanie Ścian

Jakość oraz profesjonalizm to nasza domena

Wyrownanie Ścian

Do wyrównania ścian i sufitów, odchylonych od pionu lub poziomu do 3 cm, stosuje się tynki i zaprawy wyrównawcze. Tynk. Jego rodzaj należy dostosować do podłoża, na jakim będzie układany i do grubości potrzebnej warstwy.

Przy niewielkich nierównościach - do 1 cm - najlepiej zastosować tynki gipsowe. Jak podają producenci, maksymalna grubość tynku gipsowego nie może przekraczać 20 mm. Jednak nakładanie go na taką grubość generuje koszty i znacznie wydłuża czas remontu, ponieważ tynk trzeba wtedy układać w dwóch warstwach.

Przy dużych nierównościach najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tynków cementowo-wapiennych, których warstwa może mieć grubość 30 mm. Aby ich powierzchnia była gładka, można ją później pokryć gładzią gipsową.

Zaprawy wyrównawcze. Są przeznaczone do nierówności podłoża wynoszących od 2 do 50 mm i drobnych napraw punktowych. Zaprawy wyrównawcze mają różny czas wiązania. Najczęściej są to błyskawiczne lub szybkowiążące zaprawy, dodatkowo modyfikowane polimerami, które poprawiają ich parametry wytrzymałościowe i skracają czas remontu.

Podczas zacierania zaprawy trzeba pamiętać, że im bardziej będzie chropowata, tym lepsza będzie przyczepność kolejnej warstwy. Dlatego nie warto zacierać jej na gładko, jeśli będą na przykład przyklejane płytki ceramiczne.

Malowanie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sektorze usług budowlanych możemy zagwarantować najwyższą jakość wykonywanych usług.

Instalacje

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sektorze usług budowlanych możemy zagwarantować najwyższą jakość wykonywanych instalacji.

Glazura

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sektorze usług budowlanych możemy zagwarantować najwyższą jakość glazury.